GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-03-2022 18:11

2 yıldır kayıp olan kız sevgilisine tek kelimelik mesaj atmış!

Üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun Antalya'da gözaltına alınan ve serbest bırakılan erkek arkadaşı Zeinal A.'nın savcılığa verdiği ifade ortaya çıktı. İşte detaylar...

2 yıldır kayıp olan kız sevgilisine tek kelimelik mesaj atmış!

Üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun Antalya'da gözaltına alınan ve serbest bırakılan erkek arkadaşı Zeinal A.'nın savcılığa verdiği ifade ortaya çıktı. İşte detaylar...

Tunceli'de kaldığı yurttan 5 Ocak 2020'de ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamayan, Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku ile ilgili Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, kaybolmasından önce son görüştüğü kişi olduğu belirtilen erkek arkadaşı Rusya doğumlu Zeinal A. dün Antalya'nın Alanya ilçesinde gözaltına alındı.

 

ERKEK ARKADAŞININ İFADESİ ORTAYA ÇIKTI
Yaklaşık 4 saat süren ifadenin ardından adli kontrolle serbest bırakılan ve yurt dışı yasağı konulan Zeinal A.'nın ifadesine ulaşıldı. Alanya Adliyesi'nde SEGBİS üzerinde yapılan sorgusu yaklaşık 4 saat sürerken, Zeinal A. için Rusça bilen bir tercüman hazır bekletildi. Tunceli Cumhuriyet Başsavcısı ve soruşturma savcısının Zeinal A.'ya 13 soru sordukları öğrenilirken, Zeinal'ın sorgu boyunca Türkçe konuştuğu ve tercümana gerek duymadığı öğrenildi.

'BENİMLE BARIŞMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ''
Sorgunun başında avukat talep etmeyen Zeinal A., ifadesini kendisinin vereceğini söyledi. Zeinal A., Gülistan ile yaklaşık 1 yıl arkadaşlık yaptığını ve kaybolmadan 1 ay önce ayrıldıklarını söyledi. Gülistan'ın kaybolduğu gün çalıştığı kafeye gelip, barışmak istediğini söyleyen Zeinal A., "Ben de kendisine bunun mümkün olmayacağını söyledim. Belli bir müddet sonra kendisine yurda dönmesini rica ettim. Daha sonra çalıştığım iş yerime döndüm. Marketten alışverişe çıktığımda Gülistan Doku'yu durakta görünce WhatsApp'tan arayarak kendisi ile konuştum, o da bana üniversiteden bir hocasıyla konuşacağını söyledi. Ancak hangi hocasıyla, hangi konu hakkında konuşacağı hususunda bana bir bilgi vermedi.

''SENİ ÖZLEDİM, SENİNLE BİRLİKTE OLMAK İSTİYORUM"
Olaydan bir gün önce yani 04.01.2020'de arkadaşlarım ile kafede bulunduğum esnada saatini hatırlamadığım bir zamanda annem beni telefon ile arayarak Gülistan'ın eve geldiğini söyledi. Ben de bunun üzerine ikametimize gittim. Ben ikametimize gittiğimde Gülistan, annem ve kız kardeşim mutfakta oturuyorlardı. Gün içerisinde Gülistan beni hiç aramadı. Ben de kendisini hiç aramadım. Gülistan ile yine aynı gün içerisinde mesajlaşmamız olmadı. Evde otururken Gülistan kendisi ile ayrıldığımızdan dolayı tekrar barışmamızı istedi. Biz kendisiyle yaklaşık 1 ay önce ayrılmış idik. Kendisine sınavlarının olduğunu, okula hazırlanması gerektiğini, kendi okulu ile ilgilenmesini söyledim. Ben Gülistan'a kendisi ile barışmayacağımı söylemedim. Sadece '1-2 ay ara verelim' dedim. Gülistan bana 'Seni özledim, seninle birlikte olmak istiyorum' dedi.

''KORKUYORUM'' DİYE MESAJ ATMIŞ
Akabinde ikametimizden ayrıldı. İkametimizden ayrıldığı saati tam olarak hatırlamıyorum ancak saat 23.00 sıralarında yurt kapanıyordu. Yurdun kapanmasına yaklaşık 20 dakika kalmıştı. O sırada yağmur yağıyordu babam bana 'Yağmur yağıyor Gülistan'ı araç ile bırak' dedi. Ben de babama ait araç ile ikametimizin önünden ayrıldım. İkametten ayrıldıktan sonraki olayları önceki ifadelerimde ayrıntılı anlatmıştım. Oradaki ifadelerim bu kısım için aynen geçerlidir. Aynı gece geç saatlerde Gülistan benim kullanımımda olan cep telefonuma WhatsApp üzerinden 'korkuyorum' şeklinde mesaj attı. Bunun dışında Gülistan ikametimizden ayrıldıktan ve benim eve dönüşümden sonra telefon üzerinden Gülistan ile hiç görüşmemiz olmadı" dedi.

 

Şeyda YamanŞeyda Yaman