GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-03-2022 20:51

23 yaşındaki kadın öğretmen 14 yaşındaki öğrencisiyle ilişkiye girdi

İngiltere'de 14 yaşındaki öğrencisi ile birlikte olan öğretmene verilen hapis cezası belirlendi.

23 yaşındaki kadın öğretmen 14 yaşındaki öğrencisiyle ilişkiye girdi

İngiltere'de 14 yaşındaki öğrencisi ile birlikte olan öğretmene verilen hapis cezası belirlendi.

İngiltere'de yaşanan skandal olayda çok ilginç detaylar ortaya çıktı. 23 yaşındaki öğretim görevlisi, 14 yaşındaki öğrencisiyle cinsel ilişkiye girmeden önce ona 'en sevdiği tatlıları' ve bir hamburger menüsü satın aldı. Genç öğrencinin arabasında esrar içmesine de izin verdi.

Olay yaşandığında 21 yaşında olan genç kadın, bir çocukla cinsel ilişkiye girmekten suçlu bulundu ve altı yıl hapse mahkum edildi. "Süresiz olarak" seks suçlusu olduğu da İngiltere'deki siciline eklendi.

Mahkeme daha önce de, çocuğu "en sevdiği tatlıları almak için" süpermarkete nasıl götürdüğünü, ona nasıl hamburger menüsü aldığını ve arabasında esrar içmesine izin verdiğini ortaya çıkarmıştı.

Çocuğun hayali kız arkadaşının annesi olduğunu iddia ederek öğrencisinin velilerini de kandırıyordu. Kendi isminin Olivia olduğunu, kızının da Kayla olduğunu söylüyordu. Çocuğun ve kızı Kayla'nın iyi geçindiğini ve onların iletişiminden mutlu olduğunu paylaşıyordu.

Tüm bunların ardından Wilko otoparkında küçük çocukla birlikte oldu. Harris, Ocak 2020'de çocuğun ağabeyi, İngiltere'deki okulunda öğretmeniyle ilişkisini öğrendiğinde yakalandı. Çocuk, "Olivia" ve "Kayla"nın kurgu olduğunu kabul etti.

Yargıç Caroline Wigin Harris'e, "Davranışınız genç adamın hayatını yıkıcı bir şekilde etkiledi." dedi.

Hüküm verilmeden önce, savunma yapan avukat Julia Flanagan, mesajların ve görüşmelerin özellikle çocukla cinsel ilişki sağlamaya yönelik olmadığını savundu. Yargıç Wigin araya girdi ve Harris'in bunun farkında olması gerektiğini ekledi. "Herhangi bir ilişki kurmak kesinlikle uygunsuz" dedi.

Şeyda YamanŞeyda Yaman