GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-05-2022 17:42

Annesinin cesedini günlerce tuvalette sakladı!

47 yaşındaki bir kadın, ölen annesinin cesedini 2 hafta boyunca tuvalette sakladı.

Annesinin cesedini günlerce tuvalette sakladı!

47 yaşındaki bir kadın, ölen annesinin cesedini 2 hafta boyunca tuvalette sakladı.

 

Yerel basına yansıyan haberlere göre, Kagoshima eyaletindeki Kikai bölgesinde yaşayan Setsuko Suzuki (47) geçtiğimiz Nisan ayı ortalarında yaşamını yitiren annesi Oyama Suzuki'nin (79) cansız bedenini evlerinin tuvaletine sakladı.

KADININ DAVRANIŞLARI ŞÜPHE YARATTI
26 Nisan sabahı eve rutin bir ziyaret gerçekleştiren sosyal hizmet görevlisi, yaşlı kadının evde olmamasından ve kızının davranışlarından şüphelendi. Ayrıca tuvaletin yanında birçok sinek olduğunu gören görevli, vakit kaybetmeden durumu polise bildirdi. Evde yapılan aramada yaşlı kadının cesedine tuvalette rastlanırken, kızı ise tutuklandı.

CESEDE OTOPSİ YAPILACAK
Suçlamaları kabul eden şüphelinin, annesinin yaklaşık 2 hafta önce öldüğünü ve ne yapacağını bilmediği için cesedi tuvalete koyduğunu söylediği öğrenildi. Olayla ilgili detaylı soruşturma başlatan polis, kesin ölüm nedenini belirlemek üzere cesede otopsi yapılacağını açıkladı.

BENZER OLAYLAR KAMUOYUNA SIK SIK YANSIYOR
Japonya'da bakıma ihtiyaç duyan birçok yaşlı, çocukları ile birlikte aynı evde yaşıyor. Benzer olaylar kamuoyuna sık sık yansırken, söz konusu eylemin nedeninin ise genellikle ölen kişinin emekli aylığını almayı sürdürmek olduğu biliniyor.

Kinem DemirKinem Demir