KİMDİR
Giriş Tarihi : 17-01-2022 16:13   Güncelleme : 17-01-2022 16:13

Aslı Aydıntaşbaş kimdir?

Aslı Aydıntaşbaş kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Instagram Twitter hesabı nedir, kocası kim?

Aslı Aydıntaşbaş kimdir?

Aslı Aydıntaşbaş kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Instagram Twitter hesabı nedir, kocası kim?

Sosyal medya paylaşımları ile dikkatleri üzerine çeken ve son zamanların merakla araştırılan isimlerinden biri olan Aslı Aydıntaşbaş, birçok kişi tarafından araştırılmaya başladı.

Özellikle Twitter’da yaptığı paylaşımlarla adından söz ettiren Aslı Aydıntaşbaş, kendisini merak edenler tarafından araştırılıyor. Aslı Aydıntaşbaş hakkında detaylı bilgiler haberimizde yer alıyor…

ASLI AYDINTAŞBAŞ KİMDİR?

1973 yılında İzmir'de doğdu. Robert College ve ABD Maine'de Bates College'dan mezun oldu. Aydıntaşbaş, New York Üniversitesi'nde gazetecilik ve Ortadoğu üzerine yüksek lisansını tamamladı. Gazeteciliğe Cumhuriyet gazetesinde başladı. Bosphorus Chronicle, Yeni Yüzyıl, NTV, Radikal, Sabah, Habertürk.com, Habertürk TV, Akşam ve Milliyet gazetesi köşe yazarı, muhabir, Washington temsilcisi ve Ankara temsilcisi olarak çalıştı.


Bu sırada The New York Times, The Wall Street Journal gibi gazetelerde haber ve makaleleri yayımlandı. 2011 yılı seçim sezonu, CNN Türk'te 2011 Türkiye genel seçimleri için Seçim Portreleri adlı programı, TRT Türk'te Küresel Nabız ile Skytürk360'ta Sıcak Temas ve CNN Türk'te Karşı Gündem adlı televizyon programlarını sundu.

Demirören Holding'in patronu Erdoğan Demirören hakkında yazdığı bir yazı nedeniyle Milliyet gazetesindeki köşe yazarlığına son verildi. Washington Post yazarıdır.


ASLI AYDINTAŞBAŞ ÖZEL HAYATI

7 Ağustos 2007 yılında iş adamı Ekim Alptekin ile evlenen Aydıntaşbaş 2008 yılında boşanmıştır. Kendisi ressam Figen Aydıntaşbaş'ın kızı, reklamcı Defne Aydıntaşbaş'ın kız kardeşi ve oyuncu Füsun Demirel'in yeğenidir.

Şeyda YamanŞeyda Yaman