YEREL
Giriş Tarihi : 05-05-2023 16:52   Güncelleme : 05-05-2023 16:52

ATIL ALANLAR KAĞITHANE'DE PARKA DÖNÜŞÜYOR

Kağıthane Belediyesi mevcut parklara yenilerini eklemeye devam ediyor. Son olarak Merkez Mahallesi Ferman Caddesi Parkı hizmete açıldı.

ATIL ALANLAR KAĞITHANE'DE  PARKA DÖNÜŞÜYOR

Kağıthane Belediyesi tarafından ilçedeki 300'ün üzerindeki park yenilenirken mevcutlara da her geçen gün yenileri ekleniyor. Son olarak Merkez Mahallesi Ferman Caddesi Parkı geniş bir katılımla hizmete açıldı.

Toplam 7 bin m2 alan, park olmadan önce atıl durumdaydı. Boş arazi yazın toz, kışınsa çamurlu haliyle hem çevre hem de görüntü kirliliği oluşturuyordu.

Kağıthane Belediyesi tarafından bu atıl alan bir yıldan kısa bir süre içinde adeta botanik bir bahçeye dönüştürüldü. Parkın açılış töreninde konuşan Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin; '' Bu alanı birçok farklı türde ağaç ve bitkiyle süsledik. Çocuk oyun grubu, yürüyüş, spor ve dinlenme alanları, açık hava fitness alanı, evcil hayvanlar için pati parkı, yürüyüş yolu ve çocuk bahçesini mahallemize kazandırdık. Kâğıthane’deki mevcut parkların en büyüklerinden biri olacak parkta her yaştan vatandaş dilediğince vakit geçirebilecek. Ayrıca parkta bulunan fitness ve egzersiz aletleri ile parkın misafirleri açık havada spor yapabilecek.'' diye konuştu.

''Göreve geldiğimizde ilk işimiz mevcut parklarımızı yenilemek oldu. Parklarımızın çoğunu yenilemekle kalmayıp, mevcutlara da yenilerini ekledik. Son olarak yine Merkez Mahallemize Havuzlar Parkı, önceki aylarda da; Yahya Kemal Su Parkı, Sultan Selim Karakol Parkı, Emniyetevler Bosna Hersek Meydanı Muhtar Zeki Uzun Parkı, Hamidiye Halay Sokak Parkı ve Çağlayan Yavuz Selim Parkı'nı kazandırdık. Yanı sıra ilçemize üç yeni meydan inşa ettik.''

AdminAdmin