EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-04-2023 16:43   Güncelleme : 06-04-2023 16:43

BÜYÜKŞEHİR'DEN GENÇLERE TOPLU TAŞIMA EĞİTİMİ

stanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) köklü kuruluşu İETT, üniversite öğrencilerine toplu ulaşım eğitimleri vermeye başladı. Bahçeşehir Üniversitesi ile gerçekleştirilen proje kapsamında hat planlamadan kalite yönetime kadar toplu taşımanın önemli noktaları öğrencilere aktarılıyor.

BÜYÜKŞEHİR'DEN GENÇLERE TOPLU TAŞIMA EĞİTİMİ

ETT ve Bahçeşehir Üniversitesi iş birliği ile üniversite öğrencileri için toplu ulaşım eğitimleri başlatıldı. Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği 4.Sınıf öğrencileriyle “Ulaşımda Optimizasyon ve İnovasyon” dersinin ilki gerçekleşti.  İETT’den alanında uzman daire başkanı ve müdürler bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

14 hafta süresince devam edecek eğitimler, pratik ve uygulamalı olarak iki etap olarak gerçekleştirilecek. Eğitimlerde; Stratrejik Planlama, Proje Yönetimi, Entegre Kalite Yönetimi, Ulaşımda Teknoloji Geliştirme ve İnovasyon, Akıllı Ulaşım Sistemleri, Planlı Bakım Süreçleri, Ulaştırma Modelleri, Hat Optimizasyonu, Talebe Bağlı Hat Planlama, Ulaşımda Enerji Verimliliği ve Elektrikli Dönüşüm, Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi ve İstanbul Ulaşımında Yolcu Deneyimi gibi konular ele alınacak.

Eğitimin uygulama kısmında ise İETT’nin Edirnekapı Garajında, teknik araç incelemeleri, araçların kara kutusu olarak ifade edilen telemetri incelemesi, metrobüs bakım-onarım faaliyetleri gibi saha eğitimleri de yer alacak.

Eğitim sonunda öğrenciler, İETT'nin belirlemiş olduğu temalarda, İstanbul toplu ulaşımı ile ilgili inovatif fikirler üzerine çalışacak, dönem sonunda bu fikirleri projeye dönüştürüp İETT’ye sunabilecekler.

AdminAdmin