KİMDİR
Giriş Tarihi : 24-08-2021 21:24   Güncelleme : 24-08-2021 21:24

Didem Arslan Yılmaz kimdir?

Twitter gündemine #haddinibildidemarslan hashtagiyle bomba gibi düşen Gazeteci Didem Arslan Yılmaz kimdir?

Didem Arslan Yılmaz kimdir?

Twitter gündemine #haddinibildidemarslan hashtagiyle bomba gibi düşen Gazeteci Didem Arslan Yılmaz kimdir?

Didem Arslan, programında Kürtçe konuşmalar üzerine "Türkçe konuşsa hepimiz anlayacağız burası Türkiye Cumhuriyeti yani o dili bilmiyoruz ki biz yani." demesi üzerine Twitter'de eleştiri oklarının hedefi oldu ve gündeme bomba gibi düştü.

Kimdir?

Didem Arslan Yılmaz 12 Ocak 1974 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Türk haber spikeri ve muhabir olarak tanınan Didem Arslan Yılmaz, aslen Sivas'lı bir ailenin çocuğu olarak İstanbul'da doğdu. Babası Kasım Arslan, Annesi ise Makbule Arslan'dır. Kadıköy Kız Lisesi ardından 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu.

Gazeteciliğe 1992'de Flash TV'de haber sunarak başladı. Sonra Kanal D'ye geçerek muhabirlik yaptı. Çalar Saat programını Serdar Cebe'yle Haftasonu Haberleri'ni sundu. Daha sonra Uğur Dündar ekibinde Star TV'ye geçti. Daha sonra 2004 yılında Habertürk'e geçti ve Haber Sahası programını sundu.

Haber yolculuğu CNN TÜRK'te 4 yıl boyunca devam etti. Organ nakli dizi haberleri 6 ay devam eden bir programa dönüştü. Bu sürede Sağlık Bakanlığı ve CNN TÜRK'ün birlikte organize ettiği "Hayata Bağış" kampanyası büyük farkındalık yarattı. Organ bağışlarında artışlar gözlendi.

CNN TÜRK'ün ardından 2007-2016 yılları arasında 9 yıl boyunca Haber Türk'teydi. Habertürk'te 13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye'nin Nabzı programlarını sundu.

13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye’nin Nabzı programlarını sunan Didem Arslan Yılmaz, 22 Mayıs 2016'da kanal ile yolları ayırdıktan sonra Twitter'dan yaptığı açıklamayla CNN Türk'ten ayrıldığını ve Habertürk'e geri döndüğünü söyledi. 2020 Ağustos ayında ise Habertürk'teki görevini bırakarak Show TV'de Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme programını sunmaya başladı.

Didem Arslan Yılmaz, Kürşat Yılmaz ile evlidir. Bu evlilikten Mina adında bir kızı vardır.