GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-08-2022 16:53   Güncelleme : 26-08-2022 16:53

FARKINDALIK ATÖLYESİ GENÇLERİ BULUŞTURDU

FARKINDALIK ATÖLYESİ GENÇLERİ BULUŞTURDU

Farkındalık Atölyesi Gezi

Milli ve manevi değerlerine sıkı sıkıya bağlı, geleceğe emin adımlarla yürüyen gençlerden oluşan ‘Esenler’in Yüzleri’, Farkındalık Atölyesi’nde bir araya geldi. İki hafta boyunca çeşitli eğitim programlarına katılan gençler, düzenlenen gezilerle İstanbul’u keşfederek hem eğlendi hem öğrendi. Zeka oyunları ve yarışmaların da yapıldığı atölyede, dolu dolu geçen iki haftanın sonunda ödüller sahiplerini buldu.

Farkındalık Atölyesi kapsamında yazar Melikşah Sezen  ‘İnsan ve Varoluş’,  Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) Genel Sanat Yönetmeni, şair ve bestakâr Abdülbaki Kömür ‘İnsan Nedir?’ yazar Süleyman Ragıp Yazıcılar ‘Kendini Güncelledin mi? ve Sefa Çetinkaya ise ‘İnsan Olmak’ adlı söyleşiyle gençlerle buluştu. Gençlerin yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmesi için düzenlenen atölyede, 15 Temmuz Hafıza Müzesi, Çamlıca Camii, Çamlıca Kulesi, İslam Medeniyetleri Müzesi ve daha pek çok yer ziyaret edildi. Gençler gezi rotalarında hem eğlendi hem öğrendi.

Farkındalık Atölyesi’nin son gününde ise ödüllü Kahoot bilgi yarışması düzenlendi. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışmada dereceye girenler çeşitli ödüllerin sahibi oldu. Gençler ödüllerini Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu’nun elinden aldı.

Medektif

AdminAdmin