KİMDİR
Giriş Tarihi : 23-08-2021 15:44   Güncelleme : 23-08-2021 15:44

Gülgün Feyman kimdir?

Twitter gündeminde adı geçen isimler arasında bulunan Gülgün Feyman kimdir?

Gülgün Feyman kimdir?

Twitter gündeminde adı geçen isimler arasında bulunan Gülgün Feyman kimdir?

Tv haber sunucusu, oyuncu olan Gülgün Feyman'ın  Tam adı Gülgün Feyman Budak'dır. Albay babanın kızı olarak 31 Mayıs 1958 tarihinde Ankara'da doğmuştur. Atatürk Üniversitesinden mezun olmuştur. Çalımaya  ilk olarak TRT Erzurum Radyo ve Televizyonu'nda başladı. Sonra Ankara Radyosu'na geçti. Bir Türk Müziği programı olan "Hoş Sada" isimli programını Ümit Aktan ile beraber sundular. İyi Haftalar Türkiye isimli sabah programını da dört yıl sundu.

Uzun yıllar TRT'de haber spikerliği yapan Gülgûn Feyman. 1990 yılında özel televizyon kanallarının kurulmasıyla,  Star TV, Show TV, tekrar Star TV, BRT, Flash TV gibi  kanallarda da sunuculuk  yaptı.

Gülgün Feyman, sunuculuğu yanı sıra  ayrıca İstanbul Kadıköy'deki Kuşdili Eğitim Merkezi'nde diksiyon dersleri vermektedir. Bir taraftan okutmanlık da yapmaktadır. Feyman, Beykent Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nda da  ve İstanbul Aydın Ünüversitesinde de bir dönem ders verdi.

Gülgün Feyman iki evlilik yapmıştır. İlk evliliğini 1983 yılında inşaat mühendisi Seçim Türkay Baysal ile yaptı. Bu ilk evliliğinden Pelin ve Meriç adlarında 1984 doğumlu ikiz kızları oldu. Gülgün Feyman ikinci evliliğini 12 Mayıs 2010 tarihinde Üroloji Operatör Doktoru Tayfun Budak ile yaptı.

"Kara Melek", "Gerçek Kesit", "Üvey Baba" dizileri ile "Son", "Eşkiya" ve " Kanal-İ-zasyon" adlı sinema filmlerinde tv sunucusu rolünü oynamıştır.