KİMDİR
Giriş Tarihi : 14-07-2021 17:07   Güncelleme : 14-07-2021 17:07

Güneşin Kızları Meltem Gülenç kimdir?

Güneşin Kızları'nda Haluk'un ablası Rana karakterini canlandıran Meltem Gülenç kimdir?

Güneşin Kızları Meltem Gülenç kimdir?

Güneşin Kızları'nda Haluk'un ablası Rana karakterini canlandıran Meltem Gülenç kimdir?

Ankara'da dünyaya gelen Meltem Gülenç, lise eğitiminden sonra Ankara Üniversitesi'nde tiyatro üzerine eğitim aldı. Mezun oldukta sonra ise Devlet Tiyatroları'nda yer almaya başladı. Devlet Tiyatroları'nın yanı sıra çeşitli özel tiyatrolarda da yer aldı. Kamera karşısına ilk kez İki Yaka Bir İsmail isimli dizi ile geçti. Günümüzde ise Güneşin Kızları isimli dizide Rana karakterini canlandırmaktadır.

Başarılı oyuncu 2012'de İki Yaka Bir İsmail isimli dizide Hacer karakterini canlandırdı. Dizi, iki eşi olan balıkçı İsmail'in, eşlerini memnun etmek için verdiği mücadeleyi anlatıyor. Biri Türk diğeri Yunan olan eşlere sahip balıkçı İsmail'in yaşadıklarını anlatan dizinin başrolellerinde Erdal Özyağcılar, Meltem Gülenç, Eleni Filini, Rana Cabbar, Gizem Denizci ve Bülent Şakrak yer aldı.

2015'te ise Güneş'in Kızları isimli dizide Rana karakterini canlandırdı. Dizi, ikinci evliliğini yapan Güneş isimli bir kadının yeni evinde yaşadıklarını ve kızları ile olan ilişkilerini anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Emre Kınay, Evrim Alasya, Miray Akay, Hande Erçek, Tolga Sarıtaş, Burcu Özbek ve Berk Atan yer aldı. 

Yer Aldığı Dizi ve Filmleri
2012- İki Yaka Bir İsmail
2015-Güneşin Kızları