SİYASET
Giriş Tarihi : 29-12-2021 10:26   Güncelleme : 29-12-2021 10:26

İBB Çile Çektirmeye devam ediyor

İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki meyve sebze halinin Ataşehir’den Tuzla’ya taşınmasının kararlaştırılmasından sonra 2017 yılında Tuzla’da yapılmaya başlanan Tuzla Hali, 2021 yılında da tamamlanamadı.

İBB Çile Çektirmeye devam ediyor

İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki meyve sebze halinin Ataşehir’den Tuzla’ya taşınmasının kararlaştırılmasından sonra 2017 yılında Tuzla’da yapılmaya başlanan Tuzla Hali, 2021 yılında da tamamlanamadı. Mevcut İBB yönetimi, 2019 yılından itibaren hal çalışmasında bir ilerleme kaydedemezken, Hal Yolu Caddesi’ni de trafiğe kapattı. Mevcut çalışmalar nedeniyle yolda çökmeler meydana gelmesi nedeniyle İBB tarafından cadde trafiğe kapandı.

 

 

İBB’NİN BECERİKSİZ YÖNETİMİ VATANDAŞI ETKİLİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut yönetimi 2019 yılından itibaren Tuzla’da devraldığı yatırımlardan sadece katlı otoparkı bitirebildi. Yapılı olan yollar bile bozulurken, hale doğru giden caddenin de çökmesi vatandaşları isyan ettirdi. Her gün yüzlerce aracın kullanması gereken yol nedeniyle, oluşan trafik ise cabası. Hal Yolu Caddesi’ne alternatif bir yol da bulunamazken, ilerleyen süreçte ise yolun ne olacağı gizemini koruyor.