GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2022 11:41   Güncelleme : 07-09-2022 11:41

İKÜ Tasarım Fabrikası Tanıtım Toplantısı

İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) dest

İKÜ Tasarım Fabrikası Tanıtım Toplantısı

İKÜ Tasarım Fabrikası Tanıtım Toplantısı

İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle hayata geçirilen “Tasarım Fabrikası” projesinin tanıtım ve bilgilendirme toplantısı, 5 Eylül 2022 Pazartesi günü yapıldı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal, Mütevelli Heyet Danışmanımız Ender Rıza Ekici, Tasarım Fabrikası Proje Akademik Koordinatörümüz Dr. Öğr. Üyesi Gabriela Oana Olaru, profesyonel firmalarımız ve öğrencilerimizin katılımıyla Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı, Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal’ın açılış konuşması ile başladı.

Prof. Dr. Akkartal konuşmasında; “Tasarım Fabrikası’nın açılmasına sayılı günler kaldı. Geleceği şekillendiren proje olarak nitelendirilebilecek projeye ev sahipliği yapmak mutluluk verici. Uzun zamandır üzerine çokça emekle çalışılan projenin sonuçlarını görmemize çok az kaldı. Başarılı ve inovatif fikirlerin ortaya çıkacağından eminim.” ifadelerini kullandı.

Tasarım Fabrikası Proje Akademik Koordinatörümüz Dr. Öğr. Üyesi Gabriela Oana Olaru ise projenin sürecinden ve aşamalarından bahsederek, “Yaratıcı endüstriler ekosistemine öncü proje olarak adımızı yazdırmak istiyoruz. En yaratıcı fikirleri değerlendirip hayata kazandırmak ve sektörün en nitelikli çalışanlarını yetiştirmek en büyük amacımız.” dedi.

Tasarım Fabrikası profesyonelleri arasında yer alan Bulutistan ve Coinoxs firması ile Hamdi Özgan ise; proje ile gelecek nesillerin her duruma hazır donanımlı birer profesyonel olarak yetişeceklerine ve gençlerin yaratıcı endüstriler alanında çok başarılı projeler çıkacaklarına olan inançlarından bahsettiler.

Katıldıkları yarışmalarda Üniversitemizi başarılı şekilde temsil eden ve aldıkları derecelerle göğsümüzü kabartan IEEE Kulübü ve ASİMOV Kulübü üyesi öğrencilerimiz de etkinlik kapsamında sahneye çağrılarak tebrik edildiler.

Proje hakkında görüşlerini bildiren öğrencilerimiz; “Tasarım Fabrikası projesi çok büyük bir fırsat. Hayal ettiğimiz projeleri hayata geçirmek ve sektöre en iyi şekilde hazırlanmak için ihtiyacımız olan bütün eğitimler ve ekipmanların sağlanacağı için de ayrıca mutluyuz. Bundan sonra hepimiz Tasarım Fabrikası’ndayız ve en iyi projeleri çıkarmak için elimizden geleni yapacağız.” dediler.

Medektif

AdminAdmin