SİYASET
Giriş Tarihi : 04-03-2023 20:25

İmamoğlu ve Yavaş, Akşener'i ikna etmeye gidiyor!

Kılıçdaroğlu'nu görmek istediklerini iletecekler ve ittifakın devam etmesini istediklerini söyleyecekler. Akşener tarafından gelişmeler ne olacak? işte detaylar...

İmamoğlu ve Yavaş, Akşener'i ikna etmeye gidiyor!

6'lı Masa'da aday krizi devam ediyor. Son toplantıda 5 partinin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda görüş birliğine varmasının ardından İYİ Parti lideri Meral Akşener, kameralar karşısına geçerek Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na adaylık çağrısında bulunmuştu. Ancak dün akşam ortak bir açıklama yapan İmamoğlu ve Yavaş, Kılıçdaroğlu'na desteklerini belirtmişti.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ, AKŞENER'İ İKNA EDECEK

Akşener'in yaptığı sert açıklamalar 6'lı masada adeta deprem etkisi yarattı. İYİ Parti'nin 6'lı masada kalması konusunda Akşener'i ikna etmek için Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş devreye girdi. Kılıçdaroğlu da İmamoğlu ve Yavaş'ın Akşener'i ziyaret etme talebine CHP olumlu yaklaştı.

KILIÇDAROĞLU, İKİ BAŞKANIN TELEBİNE OLUMLU YAKLAŞTI

CHP'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Sayın Genel Başkanımız, ismi zikredilen iki Büyükşehir Belediye Başkanımızın (Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu) Sayın Meral Akşener'i İYİ Parti Genel Merkezi dışında ziyaret etme talebine olumlu yaklaşmıştır.
KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞINI VE İTTİFAKININ DEVAMINI TALEP EDECEKLER

İki Büyükşehir Belediye Başkanımız bu görüşmede iradelerinin Sayın Genel Başkanımıza bağlı olduğunu, aday olarak da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu görmek istediklerini iletecekler ve ittifakın devam etmesini talep edecekler." ifadelerine yer verildi. 

 

Kübra TaşKübra Taş