KİMDİR
Giriş Tarihi : 29-11-2021 17:57   Güncelleme : 29-11-2021 17:57

İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl kimdir?

Trafik kazasında hayatını kaybeden İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl kimdir?

İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl kimdir?

Trafik kazasında hayatını kaybeden İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl kimdir?

Murat Açıl İmranlı'da dünyaya geldi. 6 yaşına kadar burada yaşayan Açıl daha sonra babasının işlerinden dolayı İstanbul'a göç etti. Lise ve Üniversite eğitimini burada tamamlayan Açıl, Yerel Yönetimler önlisans ve Uluslararası İlişkiler lisan bölümünlerinden mezun oldu.

Murat Açıl, plastik sektöründe uluslararası beyaz eşya firmalarına üretim işinde yer almıştır. Aynı zamanda 5 yıla yakın bir süre hizmet verdi. Üniversitelerde çeşitli konularda seminer vermiştir.

İMSİYAD (İmranlı Sanayici ve İş Adamları Derneği) başkanlığı görevi de yapan Açıl, SİVGİAN (Sivaslı Girişimci İş Adamları Derneği) kuruce üyesi ve onursal başkanıdır.

1948 senesinde ilçe olan İmranlı'da 2019 yerel seçimlerinde belediye başkanı olarak seçildi. Aynı zamanda Fenerbahçe kongre üyesidir.

Murat Açıl evli olup, 2 kız 2 erkek çocuk sahibidir.

MURAT AÇIL SAĞLIK DURUMU
İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl'ın İmranlı'da kaza yaptığı, kazada 5 ağır yaralı olduğu bilgisi geldi. Hastaneye kaldırılan Murat Açıl'ın hayatını kaybettiği açıklandı.

MURAT AÇIL HAYATINI KAYBETTİ
Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl'ın yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Karasu "Çok üzgünüz. İmranlı Belediye Başkanımız Murat Açıl’ı geçirdiği trafik kazası sonucu maalesef kaybettik. Partimizin, Sivas’ın ve İmranlı’nın başı sağolsun." açıklamasında bulundu.