SİYASET
Giriş Tarihi : 16-03-2023 17:00

İnce'den Kılıçdaroğlu'na cevap geldi! Bakın neler söyledi...

Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan Muharrem İnce'ye Kılıçdaroğlu cephesinden çekilmesini bekliyoruz söylemlerine cevap verdi. İşte detaylar...

İnce'den Kılıçdaroğlu'na cevap geldi! Bakın neler söyledi...

MUHARREM İNCE'DEN DİKKAT ÇEKEN KILIÇDAROĞLU ÇIKIŞI
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı için adaylığını resmen açıklayan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu lehine 'seçimlerden çekilebileceğini' söyledi.

"BEN ÇELEBİ ADAMIM, KADİR KIYMET BİLEN ADAMIM"
İnce, "İkinci tura ben ve Kemal Bey çıkarsak gerçekten çok eğlenceli olur. Ben çelebi adamım. Kadir kıymet bilen adamım. Bu memleketi herkesten çok seven adamım. Kimse merak etmesin, gerektiği anda gereğini yaparım" dedi

 İnce sözlerinin devamında, "Durumu değerlendiriyorum. Kendi adıma değil, Türkiye adına. Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim. Kemal Bey lehine çekilirim" ifadelerine yer verdi.

"MEMLEKETİN ÖNÜNE TAKOZ OLMAM"
Dün akşam yaptığı konuşmayı köşesinden aktaran Altaylı, İnce'nin kendisine bu sabah mesaj yolladığını ve şu açıklamayı yaptığını belirtti: " Hatay'a gidiyorum. Yolda sevgi seli var. 2018'deki gibiyim.

 Ama memleketin önüne takoz da olmam elbet. Ama Kemal Bey ile 2. tura kalırsak ve Recep Tayyip Erdoğan 3. olursa da şaşırmam. Bot hesaplarla bu ilgi olmaz."

Kübra TaşKübra Taş