SİYASET
Giriş Tarihi : 06-03-2023 18:07

İYİ Parti herkesin beklediği sorunun cevabını verdi!

İYİ Parti'den seçim 2. tura kalırsa sorularına yanıt geldi. Peki taraf değişecek mi? İşte detaylar...

İYİ Parti herkesin beklediği sorunun cevabını verdi!

"SEÇİM İKİNCİ TURA KALIRSA BİZ BÜTÜN DESTEĞİMİZİ ERDOĞAN'IN KARŞISINA YIĞACAĞIZ"

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, Halk Tv yayınında, seçimlerin olası ikinci turunda Erdoğan-Kılıçdaroğlu arasında yapılacak yarış için İYİ Parti'nin nasıl bir strateji izleyeceği sorusuna, "Siyaset çözüm sanatıdır. Netice almayı gerektirir. Biz güçlü bir tek adayla Erdoğan rejimini devirmeye devam etmeyi istiyoruz. Bir ara formülle masanın birlikteliğinin sürmesi demokrasi açısından önemli. Eğer seçim ikinci tura kalırsa biz bütün desteğimizi Erdoğan'ın karşısına yığacağız." yanıtını verdi.

"SÜREÇ DAHA DİPLOMATİK YÖNETİLEBİLİRDİ"

Çömez, şunları söyledi: "Süreç daha diplomatik daha uyumlu yönetilebilirdi. Hala bu şans var mı; ben hala bu şans olduğunu düşünüyorum. Amaç Türkiye'nin içinde bulunduğu vahim durumdan Türkiye'yi kurtarmak. Önümüzdeki günlerde neler olacak hep birlikte göreceğiz. Ben 6'lı masanın tezlerini savunan herkesin aynı fikirde olacağını biliyorum.
 

"MUTABAKAT METNİNE SONUNA KADAR SADIĞIZ"

Bakmamız gereken Türkiye'nin istikbali. Yapılmış bütün çalışmaları masanın kurulduğu günden beri açıkladığı deklarasyonlarına sadığız. Yapılan bütün çalışmaları çok değerli buluyoruz. Yüzlerce sayfadan oluşmuş mutabakat metnine sonuna kadar sadığız ve savunuyoruz. 26 Ocak tarihli toplantıda deniliyor ki; cumhurbaşkanı adayını belirlemede 6 liderin ortak karar alacağı ve dayatma mantığı ile bu işin olmayacağı vurgulanmıştı.
 

Kübra TaşKübra Taş