GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-09-2022 20:20   Güncelleme : 18-09-2022 20:20

İZÜ Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği Fuarında

Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği (EAIE) tarafından her yıl Avrupa’nın farklı bir kentinde düzenlenen, dünyanın en büyük ikinci uluslararası yükseköğretim zirvesi EAIE Konferans ve Fuarı’nın 32’incisi, 13-16 Eylül 2022 tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehrinde dünyanın

İZÜ Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği Fuarında

f82025b4-4fee-4367-92cc-fe9c5c82b8a4

Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği (EAIE) tarafından her yıl Avrupa’nın farklı bir kentinde düzenlenen, dünyanın en büyük ikinci uluslararası yükseköğretim zirvesi EAIE Konferans ve Fuarı’nın 32’incisi, 13-16 Eylül 2022 tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehrinde dünyanın dört bir yanından 6.000’den fazla katılımcıyla gerçekleştirildi.

Yükseköğretimde uluslararasılaşma hakkında katılımcılar arasında fikir ve deneyimlerin paylaşımına olanak sağlayan EAIE Fuarında, özellikle uluslararası eğitimle ilgili kampüs turları, seminerler, konferanslar, çalıştaylar, oturumlar ve bir dizi özel etkinlikler yer aldı.

Üniversitemiz Uluslararası Öğrenciler ve İlişkiler Koordinatörü İlhan Yalım ve Koordinatör Yardımcısı M. Mustafa Tuna’nın katıldığı Fuarda, Avrupa’daki üniversitelerin yanı sıra ayrıca Japonya, Tayland, Kanada, Güney Kore, Hindistan, Rusya, Malezya, Endonezya, Kazakistan, İrlanda, Brezilya ve Katar gibi dünyanın muhtelif ülkelerinden çok sayıda üniversitenin üst düzey temsilcileriyle görüşülüp yeni iş birliklerinin temelleri atıldı.

Gelen öğrenci/personel ve anlaşma sayısını artırmak amacıyla hali hazırda partner üniversitelerin üst düzey temsilcileri ile birebir görüşmeler yapılan fuarda, ikili iş birliklerinin daha da genişletilmesi ve derinleştirilmesi için çalışmalar yürütüldü.

T.C. Madrid Büyükelçisi Sayın Dr. Burak Akçapar’ın katılımlarıyla, “Strengthening Turkiye-Europe Partnerships in Higher Education and Prospects for the Future of Relations” başlıklı bir resepsiyon düzenlendi. Resepsiyonun ardından Büyükelçi Akçapar, fuar alanında yer alan “Study in Türkiye” bünyesindeki üniversiteleri tek tek ziyaret edip fikir alışverişinde bulundu. Temsilcilerimiz Sn. Büyükelçiye üniversitemiz hakkında bilgiler sundu.

Medektif

AdminAdmin