GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-09-2022 02:56   Güncelleme : 04-09-2022 02:56

İZÜ ile Senegal Dakar Cheikh Anta Diop Üniversitesi Arasında İş Birliği

Üniversitemiz ile Senegal Dakar Cheikh Anta Diop Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İsmail Küçük ve Dakar Cheikh Anta Diop Üniversitesi Fen ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mamadou Sidibé tarafından imzalanan protokol ile iki üniversite arasındaki ilişkileri ileri

İZÜ ile Senegal Dakar Cheikh Anta Diop Üniversitesi Arasında İş Birliği

DSC_1919

Üniversitemiz ile Senegal Dakar Cheikh Anta Diop Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İsmail Küçük ve Dakar Cheikh Anta Diop Üniversitesi Fen ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mamadou Sidibé tarafından imzalanan protokol ile iki üniversite arasındaki ilişkileri ileriye taşımak ve eğitim-öğretim alanındaki iş birliği faaliyetlerini geliştirilecek.

İki üniversite arasındaki iş birliği protokol törenine, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İsmail Küçük, Genel Sekreter Yasin Uğraş, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Güran Yumuşak, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Nefise Bahçecik  ve Uluslararası İlişkiler ve Öğrenciler Koordinatörü İlhan Yalım’ın yanı sıra, Senegal Dakar Cheikh Anta Diop Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Alioune Badara Kandji, İktisat ve İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Sidy Kane, Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Bara Ndiaye, Genel Sekreter Elimane Kane, Kurumsal İletişim Direktörü Prof. Sahite Gaye, Akademik İlişkiler Direktörü Prof. Kharouna Talla da katıldı.

İş birliği protokolünün imzalanmasının ardından Senegal Dakar Cheikh Anta Diop Üniversitesi heyetine, üniversitemiz ve kampüsümüz hakkında bilgiler verildi. Ziyarette, öğrenci değişim programları ve yeni akademik dönemde gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında fikir alışverişinde de bulunuldu.

Medektif

AdminAdmin