SİYASET
Giriş Tarihi : 14-03-2023 17:21

Kılıçdaroğlu'ndan şok iddia! Bakan arayıp neler söylemiş?

Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmalarla gündeme bomba gibi düştü. Basın toplantısında bir iddia dikkat çekti. Bayrakları toplatın diyen kimdi? İşte detaylar...

Kılıçdaroğlu'ndan şok iddia! Bakan arayıp neler söylemiş?

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Hatay'da "Millet Buluşması" programında konuştu. Kılıçdaroğlu burada, dikkat çeken söylemlerde bulundu.

"ANKARA'DAN TALİMAT GELMİŞ"
CHP lideri, "Buraya gelmeden önce Hatay depreminde hayatlarını kaybeden yurttaşlarımızı ziyaret ettik. Hatay Büyükşehir belediye başkanımız mezarlığa Türk bayrağı ve Hatay BŞB bayrağını asmış. Ankara'dan talimat gelmiş, 'Bayrakları indirin' demişler! Ölürsünüz ama bayrağınız elinizde ölürsünüz. Bayrağı kaldıran böyle bir devlet yönetimi olmaz. Bunun olur olduğunu görmek benim vicdanımda derin yaralar açtı. Asla kabul etmiyoruz. Bayrağımıza sahip çıkmak namusumuzdur, vatanımıza sahip çıkmak da namusumuzdur. Depremde hayatını kaybeden vatandaşların mezarlığı Büyükşehir Belediyesi'ne aittir. Bir toplumu ayrıştırmak kadar tehlikeli bir şey yoktur. Bir bakan telefon edecek, indirecekler bayrakları. Ne günlere kaldık..." ifadelerini kullandı.

 

Kübra TaşKübra Taş