EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-06-2023 10:26   Güncelleme : 04-06-2023 10:26

LGS başarısına Nevşehir Belediyesi'nden tablet

Nevşehir Belediyesi bugün yapılan LGS sınavlarında Nevşehir’de ilk 50 dereceye girmeyi başaran öğrencilere tablet hediye edilecek.Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav bugün 2 oturum şeklinde uygulanıyor. Sınav öncesi Nevşehir Belediyesi, Nevşehir’de ilk 50 dereceye girmeyi başaran öğrencilere tablet hediye edileceğini açıkladı. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Nevşehir’de ilk 50 dereceye giren öğrencilere hediyeleri düzenlenecek olan törenle dağıtılacak. Bu arada Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Pazar günü gerçekleştirilecek olan sınava katılacak tüm öğrencilere başarılar diledi. Öğrencilerin sınavı en güzel şekilde geçireceğine inandığını belirten Başkan Savran, şunları kaydetti: "Evlatlarımız ortaokulu başarı ile bitirip emeklerinin karşılığını inşallah bu sınavda alarak hedefledikleri liseye girecekler. Bugüne kadar gösterdikleri çalışmaların mutluluklarına vesile olmasını temenni ediyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Rabbim muvaffak eylesin."

LGS başarısına Nevşehir Belediyesi'nden tablet


Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav bugün 2 oturum şeklinde uygulanıyor. Sınav öncesi Nevşehir Belediyesi, Nevşehir’de ilk 50 dereceye girmeyi başaran öğrencilere tablet hediye edileceğini açıkladı. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Nevşehir’de ilk 50 dereceye giren öğrencilere hediyeleri düzenlenecek olan törenle dağıtılacak.

Bu arada Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Pazar günü gerçekleştirilecek olan sınava katılacak tüm öğrencilere başarılar diledi. Öğrencilerin sınavı en güzel şekilde geçireceğine inandığını belirten Başkan Savran, şunları kaydetti: "Evlatlarımız ortaokulu başarı ile bitirip emeklerinin karşılığını inşallah bu sınavda alarak hedefledikleri liseye girecekler. Bugüne kadar gösterdikleri çalışmaların mutluluklarına vesile olmasını temenni ediyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Rabbim muvaffak eylesin."

 

AdminAdmin