GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-05-2021 21:06   Güncelleme : 28-05-2021 21:10

Maltepe Belediyesi'nde mali kriz baş gösteriyor!

Bütçesini pervasızca harcayan Maltepe Belediye, borç batağında.

Maltepe Belediyesi'nde mali kriz baş gösteriyor!

Bütçesini pervasızca harcayan Maltepe Belediye, borç batağında.

Maltepe Belediyesi gündemden düşmüyor. Şimdi de borçlarıyla alakalı gündeme gelen Maltepe Belediyesinde Başkan Ali Kuluç çözümü mülkiyetinde bulunan arazileri satmakta buldu.

Fütursuz ve Pervasızca bütçesini harcayan, yatırım yapamayan yolsuzlukları ayyuka çıkan Maltepe Belediyesi, çalışanların ve belediye'nin giderlerini karşılayamayınca çareyi arsa satmakta buldu. Mülkiyeti Milli Emlak ve Hazine üzerinde olan arsaları izinsiz ve tahsis olmaksızın halka hizmet için çökmeye çalışan ancak konu kendi mülkiyetindeki arsalar olunca millete hizmeti unutup satarak giderlerini karşılamaya çalışıyor.


Maltepe Belediyesi En Son Çınar Mahallesinde bulunan yaklaşık 2,4 dönümlük arsasını yaklaşık 26 Milyon muhammen bedelle satışa çıkardı.

İşte! O İhale…

Maltepe Belediye Başkanlığı Çınar Mahallesi Karayollarının yanında bulunan Kadir Has Caddesindeki 16773 Ada 3 parselde bulunan 2.399,85 m².lik arsasını satışa çıkardı. Ticaret ve konut alanı olan arsanın emsali de 1,80.

Mülkiyeti Maltepe Belediyesi’ne ait taşınmazın satış ihalesi, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 36. Maddesine göre 29.04.2021 tarihinde saat 11.30’da Belediye Encümen salonunda yapıldı. Arsayı İhalede Tahincioğlu firmasının aldığı iddia edildi. İhaleyi alan firma Ödemenin Yüzde 25’ni peşin geri kalanını ise 11 eşit taksitle ödeyecek.

Bir başka iddia ise Mahkemede İmar Planları iptal olan Tahincioğlu’nun bu arsayı alarak kaçak yapılarını hukuka uygun hale getirmek ve iskân alabilmek için bu arsayı aldığı belirtildi.

Önce Memleket - Ömer Şahin

Kaynak: https://www.turkuazgazetesi.net/