SİYASET
Giriş Tarihi : 12-03-2023 23:57

Meral Akşener o rozeti neden taktı?

Meral Akşener deprem bölgesine ziyarete gitti. Yakasına taktığı rozet dikkatlerden kaçmadı. Neden taktığını açıkladı? İşte detaylar...

Meral Akşener o rozeti neden taktı?

"BIRAKIN ARTIK ŞUCULUK, BUCULUK İŞLERİNİ"

Sayın Erdoğan ve arkadaşlarına çağrıda bulunmak istiyorum. Şiddetli bir depremden şiddetli bir felakete dönüştürdünüz. Merkezi hükümetin bütçesiyle belediyenin imkanlarını bir araya getirerek vatandaşa hizmet edin. 1999 depremini yaşamış biri olarak söylüyorum.

Güçler birleştirilmediği takdirde, ekonomi birleştirilmediği takdirde bu işin altından kalkmak zorlaşır. Erdoğan, bırakın artık şuculuk, buculuk işlerini. Seçime yönelik ayrıştırmadan zararlı çıkacaksınız. Şu iki ayda bu insanlara acı çektirmeyin. Seçim bir rekabet ortamıdır. Kimse kimsenin düşmanı değildir. Ama bu kafada gidecekseniz söyleyeyim, bu kafada gidecekseniz askere tez alırsınız tezkere" diye konuştu.


AKŞENER'İN YAKASINDAKİ ROZET DİKKAT ÇEKTİ

Meral Akşener'in Kahramanmaraş'taki basın toplantısı sırasında yakasındaki rozet de dikkatlerden kaçmazken, gazetecilerin konuyla ilgili sorusuna "Deprem bölgesine ilk gelişimizde hiçbir yerde rozet takmadık

Ben takmadım, arkadaşlarım da takmadı. Şimdi ikinci turda rozetimle geziyorum çünkü 14 Mayıs'ta bir seçim var. İster deprem bölgesi ister deprem bölgesi dışında kalan her bir alanda yaşayan yurttaşımız bir karar verecek. İlk gördüğümüz manzara gerçekten büyük bir afetti."

 

Kübra TaşKübra Taş