EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-07-2021 17:03   Güncelleme : 30-07-2021 17:12

Öğretmenlerin İl Dışı Tayin başvuru tarihleri belirlendi

İl dışı tayin bekleyen öğretmenler için beklenen gün geldi. Öğretmenler için İl dışı tayin başvuru tarihleri başladı.

Öğretmenlerin İl Dışı Tayin başvuru tarihleri belirlendi

İl dışı tayin bekleyen öğretmenler için beklenen gün geldi. Öğretmenler için İl dışı tayin başvuru tarihleri başladı.

İl dışı tayin başvuruları ne zaman?
2021 yılına ilişkin öğretmenlerin il dışı atama başvuruları 30 Temmuz - 3 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başvurular, "mebbis.meb.gov.tr" veya "personel.meb.gov.tr" adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacak.

Adaylar dikkat!

Atamalar tercih ve hizmet puanı üstünlüğüne göre gerçekleştirilecek. Bu sebeple, başvuru kayıt işlemi yapıldıktan sonra hizmet puanlarına etki edecek değişiklikler başvuru sistemine yansımayacağından, ilgililerin hizmet puanına etki edecek değişiklikleri yer değiştirme başvurusunu yapmadan önce tamamlamaları gerekiyor.

40 eğitim kurumu tercih edilebilecek
İller arası yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenler, aynı ya da farklı illerden en çok 40 eğitim kurumunu tercih edebilecek. Bu kapsamda başvuracak öğretmenlere, tercihleri dışında 41'inci seçenek olarak bir ili daha tercih etme hakkı verilecek. Ancak 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41'inci seçenek işaretlenemeyecek. Bunlardan 41'inci seçeneği işaretleyenler, yalnızca tercih ettiği ildeki boş kalan kontenjanlara hizmet puanı üstünlüğü esasına göre bilgisayar kurasıyla atanacak.

İl dışı atama sonuçları ne zaman açıklanacak?
Yer değişikliği başvurusunda bulunan öğretmenlerin hizmet puanları, başvuruların son günü olan 3 Ağustos 2021 tarihi dikkate alınarak belirlenecek. Atama sonuçları ise 4 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak.