KİMDİR
Giriş Tarihi : 29-06-2021 12:15   Güncelleme : 02-07-2021 16:44

Rahmi Akman kimdir?

Antalya'da meydana gelen mide bulandırıcı olayda 2 çocuğu istismar ettiği iddia edilen üvey baba Rahmi Akman kimdir?

Rahmi Akman kimdir?

Antalya'da meydana gelen mide bulandırıcı olayda 2 çocuğu istismar ettiği iddia edilen üvey baba Rahmi Akman kimdir? 

Antalya'da iki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile tutuklanan anne Merve Akman ve çocukların üvey babası Rahmi Akman'ın adli kontrolle serbest bırakılmaları tepki çekmeye devam ediyor. 2 çocuğu cinsel istismara maruz bırakan üvey baba Rahmi Akman ile ilgili pek fazla bilgi bulunmuyor.

Antalya'nın Elmalı ilçesinde 6 Mayıs 2020 tarihinde 6 ve 9 yaşlarındaki iki kız çocuğunun babaannesi torunlarının  cinsel istismara uğradığını öne sürerek şikayette bulundu. Bunun üzerine çocukların ifadesi alındı. Çocuklar olayı anlatınca istismarda bulunan kişilerin isimleri de ortaya çıktı. Bu kişilerden birinin çocuklarının üvey babası olan Rahmi Akman olduğu ifade edildi. Bunun üzerine  Elmalı Davasında ismi geçen Rahmi Akman kimdir? Kaç yaşında ? Nereli? Tutuklandı mı?  sorularının yanıtları araştırılıyor.

Rahmi Akman, Elmalı davasında cinsel istismara uğrayan çocukların annesi Merve Akman ile evlenen kişidir. Çocukların üvey babası olan Rahmi Akman'ın kaç yaşında ve nereli olduğuna ilişkin bir bilgi bulunamamıştır.

RAHMİ AKMAN TUTUKLANDI MI?

Cinsel istismara uğrayan çocukların ifadesinde adı geçen Rahmi Akman yargılama sürecinde 16 Ekim 2020 tarihinde çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştır. Ancak 5 Ocak 2021 tarihindeki üçüncü duruşmada sanıkların tahliyesine karar verildi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı karara itiraz etmiştir.

Rahmi Akman şu anda serbesttir, hukuki süreç devam ediyor.