KİMDİR
Giriş Tarihi : 13-08-2021 17:23   Güncelleme : 13-08-2021 17:27

Rüzgar Erkoçlar kimdir?

Nil Erkoçlar olarak tanınan ünlü oyuncu, cinsiyet değiştirme ameliyatından sonra ismini Rüzgar Erkoçlar olarak değiştirdi. Peki kimdir Rüzgar Erkoçlar?

Rüzgar Erkoçlar kimdir?

Nil Erkoçlar olarak tanınan ünlü oyuncu, cinsiyet değiştirme ameliyatından sonra ismini Rüzgar Erkoçlar olarak değiştirdi. Peki kimdir Rüzgar Erkoçlar?

Rüzgar Erkoçlar, 26 Mart 1986'da İstanbul'da Nil Erkoçlar olarak dünyaya doğdu. 2013'te önce bir dizi ameliyat geçirdi ve cinsiyetini değiştirdi. Ardından da adını" Rüzgar" olarak değiştirdi. İstanbul Suadiye Lisesi'nden 2002'de mezun olan Erkoçlar, Türker İnanoğlu tarafından kurulan "Türker İnanoğlu Vakfı" adıyla kurulup kısaca "TÜRVAK" olarak bilinen vakıf okulunda liseyi bitirdikten sonra sonra Sinema Oyunculuğu üzerine eğitim aldı.

Rüzgar Erkoçlar Eski Hali ve Kariyeri

Henüz 10 yaşındayken Gaye Sökmen Ajans'a bağlı olarak reklam filmlerinde boy göstermeye başladı. TV dünyasında çeşitli projelerde yer aldı. Asıl şöhretini bir reklam filmiyle kazandı. 2002'de oynadığı Molped reklamında; Hülya Avşar, Tuba Büyüküstün, Hande Katipoğlu, Yasemin Ergene ile birlikte yer aldı.
Ardından yine 2002'de Berna Laçin'in başrolü oynadığı "Seni Yaşatacağım" isimli dizide rol aldı. 2004'de Kadir İnanır'ın başrolde olduğu "Bütün Çocuklarım" isimli dizide yer aldı.

Üvey aile, Maskeli balo, Emret komutanım gibi dizilerin kadrosunda rol alan Rüzgar Erkoçlar, Cem Yılmaz ile birlikte de bir reklam filminde oynadı. Cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirerek erkek olduğunu ilk dönemlerde yalanlayan genç oyuncu, daha sonra gerçekleri açıkladı. Rüzgar Erkoçlar uzun süredir birlikte olduğu makyöz Tuğba Beyazoğlu ile 2017 yılında dünya evine girdi ve mutlu bir evliliği var.