KİMDİR
Giriş Tarihi : 03-09-2021 16:54   Güncelleme : 03-09-2021 16:54

Sevda Altunoluk kimdir?

Goalball oyuncusu Sevda Altunoluk kimdir? Sevda Altunoluk nereli? Sevda Altunoluk kaç yaşında?

Sevda Altunoluk kimdir?

Goalball oyuncusu Sevda Altunoluk kimdir? Sevda Altunoluk nereli? Sevda Altunoluk kaç yaşında?
 

Sevda Altunoluk kimdir?

SEVDA ALTUNOLUK KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Sevda ve Sevtap Altunoluk kardeşler, Goalball Milli Takımı'nda görev alıyor. Sevda Altunoluk (1994 1 Nisan doğumlu) bir olduğu Türk Paralympian Goalball Yenimahalle Belediyespor için yarışan oyuncu Ankara . Milli takımdadır. Türkiye'de Tokat doğumludur . Spor kariyeri Kulüp Altunoluk, 12 yaşında kaleci olarak oynamaya başladı.  Aynı şehirdeki Yenimahalle Belediyesi SK'ye transfer olmadan önce Ankara'da görme engelliler spor kulübü Mithat Enç Gören Kalpler SK'de oynadı. Şu anki takımının başında aynı kulüpte erkekler kaleci takımının bir üyesi olan Ekrem Gündoğdu vardır. Birkaç kez, ulusal düzeyde en çok gol atan oyuncu olarak kabul edildi. 

Altunoluk, Türkiye kadın milli kaleci takımında uluslararası mücadele etmektedir.  Çeşitli yarışmalara katıldı. 2010 yılında Eskişehir'de düzenlenen IBSA Goalball Avrupa Kadınlar B Grubu Şampiyonası'nda gümüş madalya kazandı. 2012 IBSA Avrupa Goalball Şampiyonasında Böl. B Ascoli Piceno , İtalya, o altın madalya yakalanır ve 27 golle atan listesinin üst sıralarını, ardından Swetlana Otto 21. ile Almanya'dan O 2013 Pajulahti Oyunlarında altın madalya kazanan Nastola'da , Finlandiya,  en çok gol atan oyuncu olduğu yer. Altınoluk,takımı dördüncü olmasına rağmen, Malmö'de düzenlenen 2013 Malmö Lady Inter Kupası'nında 18 golle gol kralı oldu. Gelecek yıl aynı turnuvada takım bronz madalya aldı veİspanya'dan Laura Belle'nin ardından 17 golle gol krallığı listesinde ikinci oldu. 2015 yılında, 2015 IBSA Avrupa Goalball Şampiyonası Bölümü'nde altın madalya aldı. A, Kaunas , Litvanya'da. Orada gol kralı oldu, ardından takım arkadaşı Sümeyye Özcan geldi .  Altunoluk altın madalya kazandı milli takım, üyesi olduğu 2016 Yaz Paralimpik içinde Rio de Janeiro , Brezilya.

SEVDA ALTUNOLUK'UN BAŞARILARI

En golcü – 2012 IBSA Avrupa Goalball Şampiyonası Bölüm. Ascoli Piceno , İtalya'da B.  En golcü – 2013 Malmö Lady Inter Kupası, Malmö , İsveç.  En çok gol atan oyuncu – 2013 Pajulahti Oyunları, Nastola , Finlandiya'da.  En çok gol atan oyuncu – 2015 IBSA Avrupa Goalball Şampiyonası Bölüm. Kaunas , Litvanya'da A