KİMDİR
Giriş Tarihi : 19-05-2021 22:07   Güncelleme : 19-05-2021 22:07

Veli Erdem Karakülah kimdir?

ATV ekranlarında yayınlanan İbo Show programının konukları arasında yer alan Veli Erdem Karakülah merak edildi. Peki Veli Erdem Karakülah kimdir? Detaylar haberimizde...

Veli Erdem Karakülah kimdir?

Veli Erdem Karakülah 22 Ağustos 1987 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Turizm ve devamında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamlamıştır.

Müzik küçük yaşlarından beri vazgeçemediği tek tutku olmuştur. Bu konuda ailesi en büyük destekçisi olmuştur. Okul yıllarında amatör olarak bağlama, gitar ve keman çalmaya başlamıştır. 5 senedir profesyonel olarak müzikle uğraşmaktadır.

Kariyerindeki ilk profesyonel çalışması sevenden adam olmaz klibi ile başlamıştır. Daha sonra 11 parçadan oluşan tüm eserlerin söz müziği kendine ait olan ilk albümü Milad 2012 yılının son aylarında piyasaya çıkmıştır. Bu albümdeki Dilek ağacı, Sıkı tut, Sözüm yine söz, Benle var mısın gibi hemen hemen her parça dinleyicileri tarafından benimsenmiş büyük ilgi görmüştür.

urt içi yurt dışı birçok konser festival ve özel programlarda bulunmuştur ve halen sahneleri haftada altı gün devam etmektedir. 2015 yılı sonunda yine kendi eseri olan Sende Anlarsın parçasına klip çekilmiş, ve tüm ulusal kanallarda yayınlanmıştır. 2016 yılında Ahtım var benim albümü piyasaya çıkmıştır. Yine albümde Alda git, Ahtım var benim, Bana yazık gibi parçalar büyük ilgi görmüştür. 

Kendine ait tam olarak 400 civarında kayıtlı eseri vardır.